Archive for category Genel Bilgiler

Numara Blokları

Günümüzde cep telefonları bir diğer ismiyle akıllı telefonlar her türlü bilgiye ulaşabilme özelliğinde. Fakat bu yararlarının yanında önlenemeyen bir durum var. Bu da istenmeyen numaralar tarafından aranmak.

Bir firma ve sayısız telefon numarası. Telefon bloklarıyla mümkün…

Çoğu insan istenmeyen aramaların ne kadar sinir bozucu olduğunu bilir. Bu aramaların arkasında genelde Callcenterler bulunmaktadır. Sıkça görülen ve akıllarda soru işaretleri bırakan şekil ayni firmaların farklı numaralar ile insanları aradığıdır. Telefon numaralarını bulmak için VoIP’i (internet üzerinden arama) kullanarak veya numara blokları için bir birinden farklı operatörlere başvurmaktadırlar.

Numara blokları en az on telefon numarasından oluşmaktadır. Ulaşılabilinen, halka açık telefon blokları ise yaklaşık olarak bin numara içermektedir. Numara bloklarına ulaşmanın bir diğer yolu ise alan kod numaralarını onbire tamamlayarak da mümkün.

Telefon bloklarının firmalar için sağladığı fayda ise daha önceden sahip oldukları alan kodlarına geriye kalan numaraları( operatörlerden elde edilen) ekleyerek sizlerin numaralarına ulaşmalarıdır. Kullanıcılar için faydası ise firma merkezlerini aramaya gerek kalmadan, direk numara geri arandığında istenilen kuruma ulaşılmasıdır. Ayrıyetten arayanın numarasının bir firmaya ait olduğu da anlaşılmaktadır.

Çoğu firma ayni amaç için birden fazla numara kullanmakta

Aynı Callcenter tarafından farklı numaralar altında aranmak mümkün. Bu aramalarda da genelde can sıkıcı reklamlar veya şans oyunları bahsi geçmektedir. Farklı numaralar tarafından aranmanın sebebi ise aranan kişilerin akıllı telefonlarıyla arayanların numaralarını engelledikleridir. Bu nedenle firmalar daha fazla numaraya sahip olmak için numara blokları bulmaya yönekmekteler. Ne kadar çok numaraları varsa o kadar daha büyük kitleye ulaşabiliyorlar. Ayni firma tarafından farklı bir numarayla tekrar aranmak bu sebepten dolayı pek şaşırtıcı olmasa gerek.

, , ,

No Comments

Tellows Login(giriş) Fonksiyonu

OpenID nedir?

Tellows OpenID sevisini kullanmaktadır. OpenID’de merkeyı olmayan kimlik belirleme sayesinde ayni servisi kullanan sitelere kullanıcı isminizi ve şifrenizi yazmaya gerek kalmadan sitelere giriş yapabilmektesiniz.

Tellows’da Login neden gereklidir?
Tellows’a login sayesinde yapacağınız yorumlarda veya cevaplamalarda girmek zorunda olduğunuz ‘Captcha’ lardan kurtulmuş olursunuz.
Login için E-Mail adresiniz ve isminiz kaydedilir.
Son olarak da yorum yapılmak istendiğinde otomatik olarak açılacaktır.

Login şu şekilde gerçekleşir:

1. Sayfamızda bulunan Giriş linkine tıklayınız.
2. Logosunu görmüş olduğunuz Provider’ların ( Ör: Facebook hesabınız açıksa, Facebook seçiniz) istediğiniz bir tanesinin üzerine tıklayarak login işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
3. Login için seçtiğiniz Provider sayfasına yönlendirileceksiniz.(Ör: Facebook seçmişseniz orada E-Mail adresinizi ve de şifrenizi gireceksiniz)
4. Tellows’a girişiniz gerçekleşmiştir!

Tellows Team

, , , ,

No Comments